2016 m. vasario 9 d., antradienis

Apie madas

Cha - galvojat jau viskas. Net nebe bačkos dugnas, o jau pramušei ir dugna, ir grindis, atsimušei į sklepą, rašysi dabar apie šmutkes. Ne - ne visai apie šmutkes. Mes pakalbėsim apie trendus ir madas ginklų pasaulyje.

http://deviating.net/words/?p=192

Iš kur tokia tema - nesenai praėjo SHOT show 2016, kuri, kaip visada, gausiai aptariama, aprodoma ir apkomentuojama Youtubėje. SHOT show yra ko gero didžiausia visokių taktinių naujienų paroda, kur renkasi pirmiausia visokie ditributoriai, gamintojai ir medija.
Taigi žiūrint kompiuterio ekrane kas naujo tarp visokių whizbangtacticalmagic aksesuarų kilo mintis, kad kai kurie dalykai jau eina iš apyvartos ir po keletos metų turbūt bus nebe tokie savaime aiškūs.

Visi šie trendai labiau pagal JAV rinką, savaime aišku, bet visur tendencijos tokios pat gal tik apimtys kitos.

Pirma technologija, o gal tiksliau idėja, kuri faktiškai mirusi civiliniame pasaulyje yra Quad rail pavažos t.y:

http://www.snitactical.com/utg-pro-model-4-carbine-length-2piece-metal-quad-rail-system-p-126.html

Jos vis dar gaminamos, bet jau niekam nebeįdomios kokius 3 metus. Kodėl idėja mirė - nes visiem pasidarė akivaizdu, kad vien dėl galimybės ką nors pasikabinti ant šautuvo kada tau to reikės, tampyti puse kilogramo aliuminio nėra geriausia mintis. Ypač kai jis kvadratinis ir aštrus kaip tarka. Praėjo supermarketų ninzių laikai, kai kiekvienas AR-15 privalomai turėjo turėti priekinę rankeną, kojeles, prožektorių, lazerinį taikiklį ir visus kitus pričindalus kurie gražiai atrodo nuotraukoje.
Kas vietoje Quad rail - ekstrudinto aliuminio pavažos su nuimamom sekcijom ("Key mod", "M-lock") arba plastikinės rankenos su prisukamais M1913 gabaliukais.
Kur "Quad railai" liks? - kariuomenėse, kurios tokiu dalyku nekeičia, kol neišmeta visos sistemos su ginklu ir viskuo (kartą per 30 metų) ir aišku pas airsofterius atitinkamai.


Kitas dalykas kuris paskutiniu metu svyruoja - simetriški ginklai - t.y. ginklai kurie tinka tiek kairiarankiam tiek dešiniarankiam be jokių modifikacijų. Visa tai buvo labai didelis privalumas prieš kokius 10 m., bet dabar tai darosi kliuvinys - didžioji dalis žmonių visgi yra dešinirankiai ir papildomas saugiklis, dėtuvės išemimo mygtukas, spynos paleidimas ir visa kita pradeda jiem maišytis - viskas baigiasi tuo, kad aftermarketas pradeda gaminti saugikliu svirteles skirtas tik dešiniarankiam ir kitus daiktus, kurie "asimetrizuoja" simetriškus šautuvus.
Naujas tendencija šituo klausimu - visokie išverstaskūriški ginklai, kur valdymas persikelia į kitą pusę išrinkus susideda į kitą šoną ar su minimalia atuktuvų pagalba persimontuoja- ir ginklas nesigauna riebus kaip paršas ir apdėtas rankenėlėm kaip sovietinis kombainas, bet ir kairiarankiai lieka gyvi.


Dar vienas "Dead end" yra dėtuvės, kurios susisega tarpusavyje pvz. G36

Kažkodėl nieks beveik šito dalyko nuo "Heckler-Koch" nekopijavo. Idėja gera teorijoje - atsarginė dėtuvė visada šalia, galima greit permesti ją į ginklą, bet vėlgi - ilgai tampantis gėriau ta dėtuvė liemenėje nei svoris ant ginklo. Jei jau einama į mušį, tikėtina, kad prireiks daugiau nei vienos papildomos detuvės, o tada prasideda jau dvigubų įgudžių klausimas - pirmą detuvę reik pertaisyt su ta prisegama, o antrą jau nuo liemenės. Dvi tuščios susegtos į liemenę ar dėklą jau nebelenda ir tt ir pan. Viskas su ginklais turi būti kuo paprasčiau, taigi ir susegamos dėtuvė liko akligatvis.
Kor jos liks - pas visus kas naudoja G-36 (klausimas tik ar jas kas segios). Na ir airsofte žinoma.


Dar viena idėja, einanti iš mados (tiesa, čia labai daug lemia įstatyminė bazė) yra visokie pagerinti kalibrai savigynos ginklams - visų pirma .40SW ir .357 Sig.
Jie atsirado dėl noro iš salyginai nedidelių ginklų išspausti kuo daugiau galios visų pirma teisėsaugai, kai per susišaudymus su nusikalteliais standartiniai .38SPL revolveriai ir 9*19 bei .45ACP pistoletai nepramušdavo neperšaunamų liemenių ir kitų barjerų.
Iki kokių 2008 jie laikėsi gana gerai bet buvo ne be trūkumų - .40SW buvo kažkiek "deforsuotas" bet vistiek sprogdino ginklus, abiejų kalibrų šoviniai kainavo ir kainuoja brangiau, jų negamina firmos, užsiimančios paprastų ir prastesnės kokybės šovinių gamyba, be to jų atatranka didesnė ir su kitokiomis charakteristikomis nei 9*19 ar .45ACP. 
Didelis smūgis šiems šoviniams naujų kulkų, pagamintų iš vientiso metalo, taip patvisokių +P ar +P+ šaudmenų atsiradimas - galingumas pradėjo lygintis, o pigi paprastų treniruotėm skirtų šaudmenų kaina nusvėrė jų privalumu. .40 SW ir .357 Sig pradėjo atsisakinėt po truputį JAV policijos departamentai - 9 mm galimybės jau panašios, o ataranka ir policinkų apmokymas pigesnis. PAs civilius tas pats - paskutiniais metais naujų ginklų šiem kalibram nebepasirodo, ratas apsisuko ir visi gryžo prie 9*19 arba .45 ACP.
Kitas spyris į paslėpsnius buvo JAV labai užvirusi šūvio garso slopintuvų ("duslintuvų") rinka - taip jie ten legalūs beveik visur, reik tik susimokėt 200 dolerių mokestį valstybei, kiekvienas Panevežio dydžio miestas vos ne turi savo duslintuvų fabrikėlį. Tiek .40SW tiek .357 Sig dėl didelio pradinio greičio ne tokie aktualūs naudojant duslintuvą, o sumažinus užtaisą iki mažesnio nei garso greitis visa sistema pradeda nebeveikt patikimai. 
Lietuvoje irgi panaši situacija - ginklų fondas dabar išparduoda užsistovėjusius ginkus ir ten  nemažai .40 SW vienetų. .357Sig irgi ne ką geriau paplitę - nesu nei karto matęs šaudykloje nei vienos numestos tutelės, nors ginklų pardavimę yra tiek naujų tiek naudotų - didelės amunicijos kainos neleidžia žmonėm treniruotis.
Kur šitie kalibrai liks - kaip ir viskas - ten kur susikaupę ginklai - megėjų rankose, spec. daliniuose bet bendrai jų naudojimas mažės, išskyrus aišku rinkas kur kiti (naudojami kariuomenės) kalibrai draudžiami.


Pažiūrėsim kiek šitų trendų toliau vystysis, nes gal ims staiga viskas ir pasikeisKomentarų nėra:

Rašyti komentarą