2016 m. spalio 13 d., ketvirtadienis

Analogai

Pirmas pranešimas po rinkimų..... Praėjo jau rinkiminės pagirios? Pasidžiaukit jomis, nes tuoj alkoholį matysit kaip savo ausis (arba kojų pirštus jei daug koldūnų valgot) be veidrodžio. Tikiuosi visi išreiškėt savo pasirinkimą, o ne sėdėjot namie nes "lyja ir ką čia eisi ir su dviračiu šalta važiuot (čia hipsteriam)".

Gynybos naujienos trumpai - nieko kapitališko. Kareivis pasiskundė girtuoklyste, mergom ir muštynėm kariuomenėje. Kariuomenė patvirtino tik muštynes. Na ir ko tikėjotės - paskaitykit knygas ir filmus pažiūrėkit - uždarius kur nors 100 vyrų ir jei ta vieta spygliuota tvora neaptverta vienaip ar kitaip ten atsiras ir bonkelė ir mergelė.

Šiandien trumpai apie mūsų piktųjų kaimynų ginkluotę, truputį iš kito kampo. Nors kaimynai gal ir nebepikti bus po rinkimų, atvažiuos nebe su tankais, o su kombainais? Na bet čia paliksim užsienio reikalų ministerijai.

(Nuotrauka iš http://www.popularmechanics.com/military/weapons/news/a22898/kalashnikov-ma-rifle-robot/)

Tai vat naujas "Latte" spalvos šturmo šautuvas pasirodė. Kadangi gamina (gal tiksliau - planuoja giminti) jį Kalašnikov tai nėra analogų pasaulyje. Atrodyto visai nieko. Vadinasi labai nešauniai  - MA. Mažas Automatas (pažodinis vertimas).
Sukurtas pagal viską pakeisti savo vyriškumo padidinimo ir į nieką nepataikymo galiomis pagarsėjusiam AKS74U Rusijos kariuomenėje.

Taigi techninės charakteristikos gana miglotos, faktas, kad konstrukcijoje nebėra nieko iš senosios Kalašnikovo konstrukcijos - iš akies ir aprašymo automatikos ir spynos mechanizmas su trimis ragais rakinama spyna ir trumpos eigos dujų stumokliu turėtų būti labai panašus į supaprastintą AR180, arba G-36 arba dar krūvos šautuvų sistemą. Trijų ragų spyna pasirodė masiškiau 1978 kartu su australišku Leader T2, trumpos eigos dujų stumoklis - prieškario idėja, taigi kaip ir nieko labai naujo ir radikalaus. Tiesa dar yra polimerinė konstrukcija, bet čia irgi jau užvakarykščios naujienos. 
Pati konstukcija labai aiškiai parodo, kiek skiria rytus nuo vakarų - mažiausiai 10 metų. 2006 metais JAV pasirodė revoliucinis Magpul Masada šturmo šautuvas, kuris tapo beveik bendru po 2000 metų konstruoto šturmo šautuvo išvaizdos ir sistemos pavyzdžiu (išskyrus aišku visus "bulpupus", bet jie kita tema).
(Nuotrauka iš http://www.thefirearmblog.com/blog/2007/12/22/magpul-interview-the-masada-firearms-industry-and-internet-marketing/)

 palyginimui

(Nuotrauka iš http://world.guns.ru/assault/rus/ma-e.html)

Aišku Magpul Masada (nuo 2010 metų Bushmaster ACR), kad ir veikianti sistema, bet didelio populiarumo nesulaukia kol kas - AR15 populiarumas dar bent 30 metų JAV trukdys bet kokiem naujiem šautuvam ypač civlinėje rinkoje. Visgi akivaizdu kas ką kopijavo, netgi papildomi taikikliai Copy-Paste nuo amerikietiškų Magpul MBS.

Rusijoje nėra civilinės rinkos taigi jei kam naujasis šautuvas ir prasivers tai bus kariuomenė. Visgi didelio pritaikymo nematau - visų pirma neaiški dar kokybė ir galimybės, be to kariuomenėje įvairių madų AK-47 ir 74 kiek nori, ir į naujus šautuvus nėra ko kišti pinigų, ypač kurie pakeistų nišinius AKS74U, kurie ir taip nėra pirmos linijos ginklas. Rusijoje paskutiniais 20 metų n+p naujų konstrukcijų nugulė į stalčius, čia galima dar viena.

Nemanau, kad kariuomenei šis šautuvas ir skirtas. Skirtas jis eksportui, tiesa kol kas tik 5,45 mm kalibras, bet kadangi nuknistos technologijos skirtos 5,56 mm., o polimerinę apačią galima išliet kokiai nori dėtuvei, greit pasirodys ir 5,56 NATO versij skirta STANAG tipo dėtuvėms. Pamatysit (čia aišku jei kas žiūrit ir kam įdomu).

Turbūt jau galite atspėti apie kokį eksportą eina kalba - pas didžiausius Rusijos priešus - JAV imperialistus. Kalašnikovo šautuvai ten nemažai metų buvo labai sėkminga prekė. Tik bėda, kad BUVO.
Negalvokit, kad AK 47 sistema jau praranda populiarumą JAV. Šiaip iš tikro kažkiek praradinėja, bet vis dar laikosi gana stipriai, tiesa ne taip kaip prieš kokius 10 metų, kai AR-15 neturėjo tiek visokių "navarotų".
Pozicijas praranda "Kalašnikov" koncernas, nes jo ten nieks neįleidžia dėl visų Ukrainos, Krymo ir kitų reikaliukų. Suktas iš tikro JAV valdžios žingsnis - "Kalašnikov" smukimas gal Rusijos ir nesužlugdys, bet pirkti būtent to koncerno ginklus darosi nepatriotiška, todėl labai greit prisirado krūvos gamintojų, kurie gamina 100 proc. MADE IN USA AK 47 sistemos šautuvus. Importo poreikis smarkiai smuko, ypač kai savi gaminiai vis labiau pinga, juos pradedant gamint su masto ekonomija.

Čia reiktų papasakoti plačiau kaip nauji (ar "nauji") AK47 sistemos šautuvai išvis atsiranda JAV:
  1. Juos 100 proc. pagamina vietinės firmos - simple as that, kadangi patentų nėra. Gana brangu, nes reikia vietinės žaliavos ir brangaus darbo.
  2. Importuojamas kaip "sportinės paskirties šautuvas". Čia viena iš plonybių JAV įstatymų, kadangi tam tikros konfiguracijos graižtvinių šautuvų negalima importuoti, nes jie neatitinka "sportinės paskirties". Jei paprastas AK47 turi pistoletinę rankeną, 30 šovinių detuvę ir užlenkiamą buožę, jis "nesportinis", todėl importavimui jis turi būti kurioje nors "Saiga" modifikacijoje.
    Kadangi beveik niekas tokių nepirks, ypač JAV, importuotojų firmos juos išrenka ir pagal 922R taisyklių reikalavimus surenka atgal į normalią konfigūraciją, pridėdamos pakankamą kiekį JAV gamybos dalių (sakiau gi, kad čia plonybės). Vat dabar ir sutiko kirvis akmenį, nes tokius ištvirkintus "sportinius" variantus gamina pagrinde "Kalašnikov" koncernas, taigi užsidarė ir koncerno ir importuotojų pelnai. Perdaryti "sportiniai šautuvai" iki uždraudimo buvo kokybiškiausi galimi nauji "kalašnikovai" už proto ribose esančią kainą, todėl populiarumas buvo didelis.
  3. Importuojamas kaip dalys. Čia vėl plonybės - JAV ginklu laikomas tik uoksas (receiver). Visa kita yra atsarginės dalys, kurioms nėra apyvartos ribojimų (nebent minimalūs pagal valstijas). Dabar panašu, kad nebeleidžia importuoti ir vamzdžių. Dalių importas daugiausia yra rumunų, vengrų, serbų ir kažkiek lenkų biznis - šautuvai, kurių nebereik kariuomenei, supjaustomi gabalais ir vežami į JAV, ten firmos surenka su naujomis JAV gamybos dalimis ir parduoda. Kokybė dažnai žemesnė, nes diduma dalių senos ir surinkimas kaip kada ir kaip koks. Pigiausi gatavi tokios sistemos šautuvai JAV rinkoje yra būten surinkti iš dalių.
  4. Pasigamina patys gyventojai. Supjaustytą šautuvą be vamzdžio ir uokso JAV galima nusipirkti be problemų internete, parduotuvėje ar kur kitus. Naują uoksą su vamzdžiu galima nusipirkti parduotuvėje arba atsisiųsti internetu (tokiu atveju uoksą reiks suslanstyti pačiam, bet yra priemonių kaip tai padaryti). Tokių šautuvų kiekvienas JAV pilietis, kuris yra atitinkamo amžiaus gali pasigaminti per metus ar tik ne 2 vienetus. Pigiausias variantas, bet neitin daug kas tuo užsiima su kalašnikovais, nes vistiek reik nagingumo kažkiek, taip dažniau daroma su AR-15, nes ten LEGO o ne šautuvas ir sudėt jį galima ant virtuvės stalo.
  5. Įvežamas kaip pistoletas. Nuėmus šautuvui buožę ir jos neparduodant kartu galima jį importuoti kaip pistoletą - jiem nereikia "sportinės paskirties", bet vamzdis turi būti trumpas (iki 16 colių). Taip atkeliauja į JAV nemažai naujos gamybos europietiškų pusiau automatinių šautuvų pvz CZ BREN ir Scorpion. Tada juos galima tiesiog parduoti, bet savininkas negali uždėti buožės nesumokėjęs 200 dolerių mokesčio ir nesutvarkęs popierizmo ir neatlaukęs minimum 6 mėnesių, nes šautuvai su trumpesniu nei 16 colių vamzdžių kontroliuojami griežčiau nei visi kiti.
JAV ginklų importo įstatymai iš tikro gana keisti, bet kaip matote ginklai vienaip ar kitaip patenka į šalį (čia kalbu apie būtent pusiau automatinius šautuvus su didesnėmis dėtuvėmis ir taktine "pakraipa").

Iš bendro vaizdo panašu kad naujasis MA Kalašnikovas irgi skirtas pirmiausia JAV rinkai. Reiks tik sumastyti, kaip jį ten prakišti, nes "Kalašnikov" koncernas išbanintas. Bet galima ir kokią dukterinę įkurti, kam nors patentą prakalti ar kažką dar sugalvoti. Ar jis ten bus sėkmingas - priklausys nuo kokybės ir svarbiausia kainos.


PAPRASTO ŽMOGAUS NUOMONĖ (bonus content)
Vot kalašas va čia tai ginklas, net amerikonų kareiviai savo lievus m16 mėtė į krūmus ir juos vietname ėmė. Čia ginklas kur purvu tepasi ir dulkėm tarpus reguliuoja. Net amerikonai juos va perka, o jie apie šautuvus gerai numano. Ale vat storų amerikonų kariuomenė jų nenaudoja, tai gal ir nieko nenumano. Nebesuprantu, reik eit alaus.....

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą