2017 m. vasario 12 d., sekmadienis

Ginkluotės naujienos (SHOT SHOW 2017)

Šį kartą iš tikro apie ginkluotės naujienas. Ginklai straight up. Kas naujo ir įdomaus vyksta (vyko) 2016 metų pabaigoje, ir kas įdomaus turėtų pasirodyti 2017 metais. Geriausia apie tai sužinoti iš interneto, arba nuvykti į SHOT-SHOW konvenciją Las Vegase.
Kadangi antras variantas labiau rožinė (arba taktinės rudos spalvos) svajonė, pažiūrėkim ką gero pristatė pagal visas interneto apžvalgas.


Prieš metus rašiau, kokios mados keičiasi ginkluotės pasaulyje, ir kokie akligatviai atsiradę.
http://amatvictoria.blogspot.lt/2016/02/apie-madas.html

Dabar galima pažiūrėti, kokios naujos mados ir kas pasikeitė.

SHOT SHOW konvencija visų pirma skirta industrijai - ginklų media susitinka su gamintojais, mezgami prekybiniai sąntykiai, vyksta daug reklamos. Daugiausia produkcija orientuota į civilinį, kažkiek Law Enforcement sektorių. Paskutiniu metu ten tiek reklamos, kad kai kurie ginklų blogeriai ten nebesirodo, nes darosi sudėtinga susitvarkyt su spamu ir kontaktais po to. Nepaisat to, konvencija yra didžiausia galimybė pristatyti kažką audotorijai.

Šiais metais daugiausia įdomių dalykų pistoletų rinkoje. Šautuvuose kol kas nenugalimas yra AR-15, kurio tikrai nieks net nebandys numest nuo sosto. Pernai visiem labai patiko JAV pagaminti AK-47 kadangi dėl sankcijų paranyko rusiški ginklai, bet dabar jau banga praėjo.

Iš šešėlio JAV išlindo nauja per kikstarterį susikūrusi ginkluotės firma - Hudson Manufacturing. Ji pristatė Hudson H9 pistoletą.

http://www.defensereview.com/hudson-h9-low-bore-axis-striker-fired-9mm-combattactical-pistol-taking-the-1911-pistol-right-into-the-21st-century/

Informacija jau buvo kurį laiką, bet pirmą kartą plačiai pristatyti veikiantis ginklai. Įdomi pati sistema - pasirinkta Colt1911 ergonomika - stati rankena, tiesiai atgal judantis nuleistukas, bet sistema skiltuvinė, be mechaninių saugiklių. Pasirinktas visiškai naujas sprendimas, kai svirtis, valdanti vamzdžio judėjimą aukštyn žemyn ne po lizdu, o arčiau vamzdžio žiočių ir juda išpjovose prieš nuleistuko skliautą - todėl ginklas atrodo kaip kad būtų su lazeriniu taikikliu - grąžinamoji spyruoklė iškarto virš m1913 pavažos.

[SHOT Show 2017] RECOIL Exclusive: Hudson H9 Revealed photo 

 Kokia iš to nauda - vazdžio ašis žemiau nei bet kokio Colt1911 sistemos pistoleto, todėl mažesnis vamzdžio "šuolis" šaudant. Atsižvelgiant į tai, kad pistoletas gana didelis, savigyna nėra pirminė paskitis, o policijai ar kariuomenei jis per brangus ir per sudėtingas. Pagrindinė auditorija - praktinio šaudymo antuziastai ar 1911 fanai. Jeigu gamyba prasidės pakankamai greitai, turėtų būti sėkmingas ginklas JAV rinkoje, nes pagaminimo kokybė tikrai aukšta. 

Dar radikalesnė naujiena buvo Silncerco pristatytas Maxim 9 pistoletas su integruotu duslintuvu.
 
http://www.outdoorhub.com/news/2016/01/18/iwi-us-unveils-tavor-x95-and-300-blk-tavor-sar-at-shot-2016/

 Pistoletas 9*19 mm kalibro, dulintuvas integruotas, automatika veikia uždelstos atatrankos principu su fiksuotu vamzdžiu. Atrodo kaip žvaigždžių karų ginklas ar koks reptilijanų blasteris. Ir svarbiausia kad veikia. Jo pardavimui reikalingas 200 USD mokėstis valstybei (neskaitant nemažos kainos). Mokestis gal prapuls, jeigu JAV bus priimtas Hearing Protection Act, po kurio duslintuvai (arba "šūvio garso slopintuvai" kalbainiškai) taps nebekontroliuojama prekia. Ajajai kas bus? Nieko - žmonėm ašudyklos ausinių mažiau reikės ir demokratai su liberalais verks iš piktumo. 
O dėl Maxim9 tai jų Silencerko parduos tiek, kiek tik sugebės pagamint. Net jei ir pistoletas būtų šiek tiek šūdinokas, vistiek pirks vien dėl to kaip jis atrodo.

Ne visiem pavyko pristatyt tokius sėkmingus gaminius, nors gamintojai ir labiau žinomi. Pavyzdys - Remington.
Remington jau kokie  metai bando pralyst į pistoletų rinką, kurioje jau senai nebuvo. Pora metų bande atgaivint 1918 metų konstrukcijos Remington 51, kuris tuo metu buvo neblogas pistoletas, pervadindami į Remington R-51, bet pakeitus medžiagas ir padidinus kalibrą gavosi šūdas. Pirma versija buvo niekam tikusi, antra irgi. Gal juos dar gamina, bet nebeilgam, nes nieks jų vistiek neperka. Bežaisdamas su R-51 dar išleido savo Colt1911 versiją, bet jinai nieko neišsiskyrė iš likusios masės ir tikrai nėra pinigų karvė. Šių metų bandymas - Remington RP-9 polimerinis skiltuvinis pistoletas.

Remington RP9, RP45 Pistols: Coming to the Range 
http://www.range365.com/remington-rp9-rp45-pistols-coming-to-range

Atrodo negi taip sunku tokį sukonstruot - paimi Glock ir darai viską taip pat. Bet Remington nuėjo keistu keliu - sukonstravo ginklą kaip .45ACP kalibro pistoletą ir tada sumažino kalibrą iki 9 mm. Visa kita liko tokio pat dydžio ir rezultatas - ko gero didžiausias ir sunkiausias 9 mm. kalibro polimerinis pistoletas rinkoje. Paskirtis irgi ne kita kaip praktinis šaudymas varžybose. Kadangi pirmi testai nekažką - ginklai linkę kirstis, išmetinėt šovinius iš dėtuvių (nes, nepatvirtintai, naudojamos Para Ordnance dėtuvės skirtos .38 Super kalibrui), sunkūs ir griozdiški, 9 mm versijom nenusimato geri pardavimai.
Kai pasirodys .45 ACP versijos, jos gal ir konkuruos su Glock 21, bet tik jei bus sutvarkyti VISI strigimai.

Atrodytų labai nedaug naujienų, Remington netgi nieko gero, bet čia paminėjau tas, kurios pasirodė įdomios - visi gamintojai turėjo ką nors naujo, bet tas jų naujas dažniausiai tik "pašildytas" senas. Hudson Manufacturing ir Silencerco pristatė visai naujas sistemas, kurioms sukurti jau buvo panaudoti 3D spausdintuvai.

Dabar apie madas. Pažiūrėkim, ar pranašystės, spėtos prieš metus išsipildė. Kaip atrodė prieš metus, ir kas vyksta dabar:
1. Quad Rail pavažos mirę. Šie metai tai tik patvirtino - jei kuris gamintojas "išstotų" su nauju karabinu, kuris turi aliuminį "kvadreilą" medija ir pirkėjai pirštais užbadytų. Kuo toliau tuo labiau visi deda paprasčiausias plastikines rankenas, nes žmonės užsideda patys ką nori.

2. Simetriškus ginklus keičia ginklai su perdedamais valdymo jungikliais. Viskas ir toliau juda ta pačia linkme - AR-15 ir pistoletai jau retai bekomplektuojami su kairiankiu valdymo - kam patinka - susideda pats. Mažiau dalių - mažesnė kaina. 

3. Susegamos dėtuvės mirę. Niekas nebepristato nieko net panašaus. 

4. .40SW ir .357 Sig. mirę. .357 jau faktiškai pamirštas, .40 SW irgi po truputį tampa hipsterių kalibru - 9*19 kulkos ir parakai vis labiau tobulinami, pigesni šoviniai daro savo ir viskas kas ne 9*19 mm arba .45 ACP tampa finansiškai nenaudinga gamintojams.

Daug kas pasitvirtino. Aišku čia nebuvo kažkokie labai jau sunkiai pastebimi dalykai, ir nereikėjo orakulystės - viskas senai judėjo į tą pusę. Ką galima spėti toliau, apsiribojant bent kol kas JAV civiline rinka?

  1.  Duslintuvų rinkos laukia sprogimas - ji JAV pastoviai auga, visi nauji ginklai "by default" turi serijas su nusriegtasi vamzdžiais dėl to, kad kiekvienas šaulys, jei gali sau leisti ieško kaip susimontuot duslintuvą. Jeigu nuo jų nuims 200 USD mokestį valstybei, JAV jų nebespės gamint, kol visi neprisipirks 5 metam į priekį.
  2. Nauja keista mada - retro AR-15. Keista kaip "amerikos šautuvas" jau sulaukė istorinio ginklo statuso - nėra ko norėt 1959 metai buvo senai. Kai pagalvoji tai AKM pasirodė tais pačiais metais, bet akivaizdu, kuri konstrukcija turėjo didesnį modernizavimo potencialą. Taigi dabar pradedamos gaminti "istorinės" AR-15 versijos - ankstyvo M-16 ir CAR-15 klonai, skirti kolekcininkams ir populiarėjančioms teminėms šaudymo varžyboms.
  3. Revolverių atsigavimas - revolveriai atsigauna iš sąstingio. Atrodė, kad niekam jų nebereikia, bet jie po truputi tampa hipsterių ginklu. O hipsteriai yra stipri rinka.
  4. AK 47 po truputį taps hipsterių ginklu - pernykštis vietinių AK-47 gamybos išaugimas tebuvo trumpalaikis šaršalas - dauguma instruktorių perėjo prie AR-15, galiausiai aksesuarų ir modifikavimo galimybė  nugalėjo ir AK-47 pradeda greičiau praradinėt pozicijas JAV. Nepadeda ir tai, kad dauguma kitų ginklų kopijuoja AR-15 ergonomiką ir pirkėjai tiesiog ieško ginklų, kuriuos naudojant nereiktų crostainingo.
 Jeigu Trampo administracija pradės naikinti nelogiškus 1934 metų NFA draudimus prasidės tikras ginklų Happy Time JAV.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą