2016 m. vasario 22 d., pirmadienis

Reality check

Vat buvo čia toks vienas, praeitą savaitę bežiūrint "Farus". Galit raukytis ir baisėtis, kaip galima žiūrėt tokias laidas, bet čia viena iš retų laidų, kurios rodo nesuvaidintą realybę, kokia ji niūri ir nebūtų. Vagys, alkoholikai, narkomanai, žmonmušiai, sugyventinmušiai ir visokie kitokie padugnės primena mums, kad visuomenės blogybės niekur nedingo ir reik nusiimt savo rožinius ray banus.

Taigi vat epizodas, jau kabantis youtubėje. Pirma pažiūrėkit (ir įkeliau ne aš jį ten, nekaltinkit mažaraštyste kur nepriklauso):


Pažiūrėjot? WTF?, kažkokia velniava, kažkoks nubludęs senis, sužeidimai, lakstymai šaudymai. Aš kai žiūrėjau tai irgi pirma mintis buvo WTF?, kas čia vyksta, kodėl čia tokie dalykai dedasi.

Tai kas čia ne taip visgi? Tai pažiūrėkim iš eilės:

Iškvietimas - pranešta, kad ginkluotas vyras laksto aplink namą, sužeidė kitą žmogų peiliu. Policininkai pereina prie "kodo raudono", visi patvirtina, kad "maunasi liemenes". Beje - labai gera taktika pasitikrinti ar ten yra registruotų gimklų, visiškai logiška, bet nieko nėra registruota.

Atvykus į vietą jau viskas pradeda kažkaip klostytis ne visai taip - į priekį link namo ateina operatorius ir policininkas su pistoletu rankoje, bet šauti nepasiruošęs ir nenusiteikęs. Prie durų stovi random kaimynas.

Operatorius su pareigūnų pradeda derėtis, akivaizdu kad diedas neaiškioj būsenoj, šneka belenką, grasina šaut. Ginklas rankoje. Kažkur name sužeistas žmogus, gal po truputi kraujuoja link mirties. O gal ir ne. Prasideda nesamoningos senio tirados. Policininkai nieko nedaro, operatorius filmuoja.

Komentaras "Svarbiausia išvengt aplinkinių ir senjoro sužalojimo". Jo - sužeistas žmogus name kraujuoja sau, kaimynas trinasi kažkur aplink duris.

WTF kyla toliau - išlenda kaimynė. Policinkas nelabai sureguoja, toliau ramina dieda, kaimynė išeina sau. Operatorius filmuoja, už jo kaimynas, kaimynė ir toliau kaip ir nieko nematyt. Visi pašaliniai tiesiai šuvio taikyme jei senis pradėtų šėlt. Kaimynai pradeda blevyzgot, senis šneka belenką, policininkas klauso, nedaro nieko, pistoletas dėkle. Sužeistas žmogus kraujuoja sau kažkur name.

Operatorius ar policininkas užčiaupia kaimynus, kad tylėtų. WTF, KOKĮ ŠŪDĄ JIE TEN DARO, kodėl jų nieks nenuvijo tolyn. Žiūrint pirmą kartą apimė kažkoks makabriškas juokas stebint kas vyksta.

Senis varo tiradą toliau, kažkas pagaliau primena, kaip tarp kitko "Kitam būte yra sužeistas žmogus" (ką visi ekipažai žinojo jau prieš 5 min.). Policinkas pagaliau bando su seniu kalbėt griežtai, prasideda šaršalas.

"Pareigūnas kantriai laukia momento reaguoti" (teizeris, ginklas ir lazda vietose, rankos plikos).
Tada pareina komentaras "senai galėjo šaut bet kokios laikraščių antraštės". O tai tokios geriau tada?:
  • "Policininkų delsimas paliko šeimą be tėvo"
  • "Kol policininkai derėjosi, žmogus kraujavo"
Ir tt ir pan. Komentaras nei laiku, nei vietoje nei į temą. Nesakau, kad reikejo pradėt šaudyt, bet pareigūnas jau kokius 3 kartus galejo pabaigt situaciją vienaip ar kitaip ne vien mirtinomis priemonėmis, o ne užkalbinėt dantis (teizeris iš arti, lazda per sprandą ar per ginklo ranką kai senis užsivedes raizga niekus ir nusukes ginklą saugia kryptimi ar įkišes į tarpdurį).

Tada kažkas pasiūlo "duok tazerį ant laidų", operatorius pagaliau atsitraukia, kitas policininkas šauna tazeriu (tas kuris kalbejo taip ir stovi tarpdurį ir "gaudo kulką"). Diedas ŠAUNA ATGAL.


Send lawyers, guns and money the shit has hit the fan

Taip - šudas ventiliatoriuje ir čia turėtų būti ženklas dingt visiem bent jau velniop nuo tų durų (PRIEŠ KURIAS JAU SENAI NETURĖJO TRINTIS VISAS PULKAS policininkų ir ne tik). Pareigūnai atsitraukia, kaimynas su operatorium vis dar prie durų (jau tragikomediją darėsi sunku žiurėt).

Visiem jau aišku, kad nieko iš to nebus, kad senis neadekvatus, senis šaudo, neaišku kuo, bet tikrai ne airsoftu. Dujinis ne dujinis - ne esme.

Senis eina į ataką link durų, kaimynas palaiko jam duris. Jei pareigūnai būtų ji dabar pat peršove, net Skvernelio nieks nebūtų baręs. Bet nepradės gi šaudyt, ir nenori ko gero ir pilna pašalinių (seniui jie buvę nebuvę).

Du pareigūnai pereina į atakos formuotę (vienas su skydu išsitraukia pistoletą, pirštas ant nuleistuko, makaluoja belenkur, kitas su MP5, buožė sustumta, taiko belekur, plius minus senio ir kaimyno kryptim, mažai pasiruošes šaut). Senis siunta ant kaimyno ko tas laiko duris. Policininkai griežtai rėkia ant jo, kad mestų ginklą. ŽMOGUS VIS DAR KRAUJUOJA VIDUJE. Žiūrėti darosi gana baisu (žinau gi, kad nieks nemirs, nes senai filmuota, o spauda nerašė, bet vistiek).

Policininkai dar kartą "kala" iš teizerio, vėl jokio efekto. Diedas pora kartu tuščiai pliaukšteli revolveriu į jų puse. Pergalingai nuskamba "Šovinių nebėra, šovinių nebėra". PAGALIAU senis nutvojamas su skydu ir pakuojamas. Komentatorius "užstringa revolveris, turbūt tai išgelbėjo senį nuo šūvių koviniais ginklais". Kažin, nieks į jį net nesitaikė ko gero normaliai, perdaug buvo pašalinių šaudyti. Kol bent vienas policinkas nebūtų buvęs sužeistas, manau nieks nebūtų šovęs atgal.

Pagaliau po 10 min medikai pasiekia iš pažiūros vidutiniškai sunkiai sužeista žmogų. Gerai, kad jis ne vienas buvo ir kažkas jam suteikė bent minimalią pagalbą kol su seniu vyko taikos derybos.

Pareigūnas su MP5 jau išsitraukę buožę (po visos atakos). Gerai bent ginklas ant saugiklio kai juo makaluojama daug maž gulinčio senio ir pakuojančių pareigųnų kryptimi (na gerai, į grindis, bet čia nėra saugi kryptis ankštam koridoriuj su žmonėm ant žemės). Senio revolveris panašu, kad dujinis (na ir faktas, kad nenušovė nieko prieda tokio įtarimo).

Senis įkraunamas į policijos busiką, sužeistas žmogus į greitąją. Žmogus gavo į koją čekoslovakišku šturmo šautuvo durtuvu, gerai kad ne įkirkšnį kur giliau, būtų tikrai dūšia išleidęs per tas derybas.

Policininkai patikrina, revolveris dujinis (yra vamzdžio blokai). Žiūrėt į vamzdį tikrinant ar yra vamzdžio blokai kažin ar geriausia praktika iki tol net neatidarius būgno...

Paskutinis komentaras nei į tvorą nei į mietą "Daugelyje pasaulio šalių pilietis jau būtų suvarpytas pareigūnų kulkų" Ką jau padarysi, kad kitose šalyse  pareigūnai neveda derybų su visokiais psichopatais.

Lietuvos policininkai stengiasi, jie dirba už mažas algas, dažnai lievomis sąlygomis, daug kas jų nemėgsta ir visaip vadina. Visgi jie stengiasi ir užtikrina tvarką, gaudo žulikus ir saugo mus ir jų didžioji dauguma yra paprasti dirbantys žmonės.

Man šita situacija parodė ne kad mūsų policija prasta. Jai tiesiog trūksta mokymo, kaip valdyt situacijas, kai banano lyg ir mažoka, teizeris kaip ir neima, o ARO kviest nėra kada. Ir tiesiog šiaip mokymų streisinės situacijos common senso, kaip kad NUVYT PRAKEIKTUS PAŠALAIČIUS IŠ SUSIŠAUDYMO ZONOS.
Tam VRM turėtų skirti pinigo, laiko ir resursų, apmokyti pareigūnus kaip elgtis stresinėse situacijose ir bet kokį ginklą vertinti kaip ginklą, o ne šiaip sau, ypač kai jis atsuktas į juos. Nes jei dėl to, kad niekas nieko nedarė būtų senis ir policinkas gavę po kulką, o perdurtasis mirtinai nukraujavęs iš to irgi nebūtų buvę gražių antraščių.

Bet dabar jų pagalvokit, kad jei pas senį rankoje būtų buvęs ne dujinis revolveris, o koks nuo pokario paslėptas naganas, arba makarovas, arba legaliai įsigytas koks nors "wonder 9" su 18 šovinių dėtuve? Šį karta ir seniui, ir policinkams ir tam žmogui su kiaura koja tiesiog pasisekė. Na senis dieneles baigs psichiatrinėje arba kalėjime (daugybiniai grasinimai nužudyti, užpuolimas su šaltu ginklu, sunkus kūno sužalojimas, pasipriešnimas pareigūnams ir tt ir pan) ko gero, bet ko tikėtis kai esi agresyvus beprotis.

1 komentaras:

  1. Jo, ir revolverį diedas laiko kaip plaktuką, tiesiog prašyte prašosi prišokti ir nuginkluoti. Bet tai gi nepašnekėjus laida nesigaus

    AtsakytiPanaikinti