2016 m. gegužės 13 d., penktadienis

Naujas Europos Sąjungos deaktyvavimo reglamentas

Ne ne - čia ne straipsnis kaip sunaikint Europos Sąjungą. Nesidžiaukit (arba nebijokit, nes kai jau liberalus policija gaudo tai nebesuprasi žmogus, kur teisybė).
Išleistas naujas ES reglamentas, kaip turėtų būti tvarkomi deaktyvuoti ginklai, tai užmeskime akį.Kas tie deaktyvuoti ginklai - paprastai šnekant tai ginklai kurie niekada nebeiššaus. Gana savotiškas toks objektas, palyginčiau juos su pripučiamom moterim (arba vyrais, nes mes gi čia visi už lygias galimybes). Iš toli lyg ir ginklas, o iš arti kažkokia iškamša.

Deaktyvuoti ginklai "gaminami" iš tikrų ginklų juos sugadinant pas oficialius meistriukus, kurie išrašo popieriuką. Apyvarta jų iki šiol buvo tokia plius minus laisva kol popieriukas buvo. Tai vat dabar tas visas reikalas baigėsi, kadangi patvitintas Europos Komisijos 2015 m. gruodžio 15 d. įgyvendinimo Reglamentas 2015/2403,

TEKSTAS

Visas reikalas remiasi į siūlomas naująsias ES ginklų kontrolės tvarkas pradėtas kurti po teroro išpuolių Briuselyje ir Paryžiuje. Kadangi vienas iš tų šūdų teroristų ALLEGEDLY turėjo reaktyvuotą/deaktyvuotą šautuvą, kažkam kilo šviesi idėja, kad deaktyvuotas ginklas visgi yra ginklas, pavojingas daiktas ir reik suimt juos į nagą.

Užmeskim akį į reglamentą:

"Šis reglamentas neturi būti taikomas šaunamiesiems ginklams, deaktyvuotiems iki jo taikymo datos, jeigu šie šaunamieji ginklai nebuvo įvežti į kitą valstybę narę arba pateikti rinkai."

Vienas iš pagrindinių sakinių mano galva - lyg ir viskas ok - kas deaktyvuota iki reglamento išleidimo yra "grandfatherinama" (kaip jau buvo deaktyvuota iki dabar, taip ir gerai). Vat tik kabliukas tas pateikimas rinkai. Ginklų fondas pateikia paaiškinimą:

"Pažymėtina, kad deaktyvuoti ginklai, kuriems buvo išduotos Ginklų fondo pažymos, patvirtinančios, kad ginklas yra visiškai netinkamas naudoti ir kuriuos bus norimi išvežti į užsienio valstybę ar realizuoti Lietuvoje, perduoti kitam asmeniui turės būti dar kartą įvertinami Ginklų fondo specialistų ir jiems išduodamas Reglamente numatytas deaktyvacijos sertifikatas."

Kitaip sakant, visi deaktyvuoti ginklai skelbimuose, kurių nieks nepardavė iki balandžio 8 turės būti persertifikuojami Ginklų fonde arba liks pas buvusius šeimininkus. Paskaitę naujus deaktyvavimo reikalavimus suprasit, kad dauguma turės būti ir perdeaktyvuoti iš naujo. Aišku, kas nors sugalvos ir kitaip kaip nors parduot, visada atsiranda koks durnelis, bet c'mon - ar kas nors norit būti valkiojamas po instancijas dėl geležies gabalo? ne ką pavojingesnio nei plaktukas be koto? Laikykitės įstatymo.

"Deaktyvuoti šaunamieji ginklai pažymimi II priede nurodyto pavyzdžio bendru unikaliu, rodančiu, kad jie buvo deaktyvuoti laikantis I priede nustatytų techninių specifikacijų. Tikrinantysis subjektas žymenį pažymi ant visų deaktyvuojant šaunamąjį ginklą pakeistų dalių"

Ir taip jau "ginklas" sunkiokotas, tai dar ir sunumeruot reiks kiekvieną dalį.

Kaip deaktyvuoti paskaitysit kam įdomu - taip ar taip patiems neteks to daryt. Kelios įdomesnės vietos:

"Užvirinamas ir, jei įmanoma, prie rėmo privirinamas gaiduko mechanizmas. Jei suvirinti rėmo viduje neįmanoma: pašalinamas šovos mechanizmas ir tinkamai užpildomos kiaurymės, pvz., į vidų įklijuojama tinkanti detalė arba pripilama epoksidinės dervos"

Nurodyta, kad punktas skirtas automatiniams ginklams, taip kad jei pasiūlys kas deaktyvuota AK, PPŠ ar ką panašaus - jei nuleistukas gyvas - eikit šonan.

Atsirado reikalavimas (nors nurodyta "kai taikoma"), kad reikia deaktyvuoti persmeigiant smaigu ir privirinant ar suvirinant šovinių dėtuves. Iki tol dėtuvės buvo kaip ir nelabai aktualu, nes tai ne pagrindinė ginklo dalis. Nebepirkinėkit dėtuvių visokiuose sendaikčiuose, kur jų amžiais pilna, nes geriau nekišt prie to nagų.

Trumpai reziumuojant ką galima pasakyti:
  1. Reglamentas saugumo nepriduos, nes kaip jau sakiau seniau - ginklų pilna Europoje ir be deaktyvuotų, o teroristai ne tokie nagingi kaip apie juos tiki biurokratai.
  2. Reglamentas palengvins deaktyvuotų "ginklų" prekybą bet tik po to kai jie bus perdeaktyvuoti dar kartą gerokai juos pataršant, pavirinant ir paštampuojant.
  3. Jei neturit leidimų geriau neprasidėkit su bet kokiomis ginklų dalimis, kurios plauko rinkoje, nors iki šiol buvo kinda legalios, nes ne pagrindinės dalys. Jum to nereikia.
 Deaktyvuoti ginklai mano galva keistas hobis - jei norit lakstyt su uniformyte ir žaist karą - nusipirkit airsoftinį, yra kokių tik nori, nereiks nei popierių tvarkyt nei į ginklo lavona žiūrėt. Jei norit ginklo ir neesat banditas, prietranka ar koks kitas netinkamas asmuo - nusipirkit ginklą susitvarkę visus dokumentus ir legaliai, nes kaip sakė senas kaimynas "nėra karvės - nereikia ir ožkos".
Ir jei jau kažkaip gavosi kad diedukas (ar bobutė - pamenat lygias teises) numirė ir paliko ginklų - gėriau parduokit kam nors kas juos vertins, o ne neškit suniokojimui, vien tam, kad pasilikt - jie būtų to norėję.
Ir jei bobutės/dideduko palikimas yra koks nors istorinis artefaktas, pvz FN HP su Gedimino stulpais iš jo partizanavimo laikų, už jo deaktyvavimą naktį pas jus ateis generolo Povilo Plechavičiaus vėlė ir nuneš jūsų sielą į ginklininkų pragarą kur visa amžinybe rinksit nuo grindų įkaitusias tūteles.


PAPRASTO ŽMOGAUS NUOMONĖ (bonus content, skaityt su Kupiškio tarme)
Nu ar baigsta jūs nesamanės čia rašinėt bo nieko nebespruntu - baisūs man tie visi šautuvai ir jų vieta ežero dugni yr. Nu aišku aš senelią dviliupkytį tai kaimi gerai pakišiau po šienu, bo maž prireiks, a tai žmogus nežinai. Va gi rašė feisbuki, kad teraristai visur vazojas, raiks iki kaimelią nulekus da užtept sluoksnalis kiaulinių taukų ant patronų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą