2016 m. birželio 8 d., trečiadienis

Vilnius už vairo

O karas šiaip jau nevyksta (čia dėl gynybos naujienų). Džiaukimė visi, kad NATO kareiviai kelia kamščius keliuose, laksto su savo šarvuočiais po žieminius kvietrugius ir kirkina Pabradės/Dzendardukų/Kalintros/Joniškėlio mergas - geriau jau NATO ne kokie murziai be skiriamųjų ženklų. Taip kad visgi ne apie gynybą šį kartą - taktinių treningų sąvininkai ir įvairūs ekspertai galite būti ramūs - bačka ant jūsų ridenama nebus.

Pakalbėsim apie Vilniaus eismą.


Vilnius ir eismas - tai jau čia tikrai Zuokas kaltas. Arba, neduokdie, meras Remyga, o jam ir taip su sėbrais sunku paskutiniu metu.... Ne. Net ne apie juos. Pabuvęs Vilniuje metelius kitus (taip taip, aš iš provincijos, galit pakikent) pastebėjau keleta specifinių vilnietiško eismo ir vairavimo subtilybių, apie kurias norėjosi jau senokai pakalbėti, kad ir šiek tiek papildant "Heitrytį".

Pirma Vilniaus vairavimo ypatybė yra lakstymas (kas gi be šios nuodemės). Ką jau padarysi, kad už inkilus savivaldybė pinigų nesusimokėjo, policija greičio nematuoja, pakalnės visur, o ir greitis gatvėse leistinas visai ne 50. Lakstymas Vilniaus vairuotojus užgrudina - arba važiuok kaip visi arba tave tuoj "aprykiuos" iš visų pusių.

Yra aišku ir priešingas dalykas lakstymui - slinkimas kaip paralyžuotai sraigei kai palyja lietus arba dar baisiau - pasninga. Čia jau išlepimas nuo gero kelininkų darbo ir brangių autoservisų prablema. Prie ko čia tie servisai paklausit - o gi dėl "vilnietiškų universaliųjų". Nežinot tokiu? - tai yra žieminės padangos, naudojamos non stop žiemą-vasarą. Vienos sudyla - dedam kitas ir varom toliau, taip sutaupydami ant padangų montavimo ir sandėliavimo. O tai kur bėda? Kad per gera lietų visi slysta kaip karvės ant ledo (ypač damuštos "Bulkos" be ABS, vis dar populiarios Vilnijoje), o per pirmą sniegą per vasarą sutrintos padangos irgi prašosi ant šaligatvio. Vėl gi slinkimas neišvengiamas. Miestuose, kur žmonės turi daugiau sandėliukų laikyt papildomus ratų komplektus arba kur Sigelio servisas 4 ratus "permauna" už 10 eurų šitos bėdos nepasitaiko.

Dar viena nuostabi Vilniaus vairavimo ypatybė yra baimė pakeltom perėjom, "gulintiem policininkam" arba kitokiem nelygumam. Čia aišku viskas dėl lakstymo - ant tokių užlekus kokiais 70 km/h. tikrai išlakstys viskas, kas neprivirinta. Bet tame ir jų reikalas - jei ženklas 40 ir važiuosit per juos 40 nieko nebus. Pabandykit..
Kas kelia kamščius prie gulinčių policininkų - dar vieną ne tik Vilniaus bet visų didmiesčių ypatybė - "tiurlintojai" visokie. Nes iš tiesų aš jums sakau - pripjovus dyzeliniam 2 Golfui spyruokles, užtamsinus langus, uždėjus baubiantį duslintuvą visos mergos tiesiog šoks po ratais. O ir per "Farus" gal kokį kartą parodys kai naktį reidas į parkingą bus su visokiais negerais uostančiais šunimis. Ir nesakykit, kad čia viskas "kad gerai posūkius imtų" - žmonės kurie konstravo automobilius ėjo dėl to į universitetus ir Valėros tiuningas su "balgarke" tikrai LABAI RETAI pergudraus juos. O ir prie gulinčio policinko pirmo bėgio reik.

Bet yra "geresnių" ir už juos. Faktiškai jie ir paskatino visą šią rašliavą. Tai "žmonės" kurie važinėja be šviesų. Galvojat - pff baisus čia daiktasdiena be lempų. Kalbu apie tuos, kurie be šviesų važinėja NAKTĮ. Taip - yra čia ir tokių. Vat ką padaro apšviestos gatvės.
Visų pirma - važinėkit visi visą laik su šviesom, nes tokios taisyklės ir tai tikrai prideda saugumo. Per "...niolika" metų visi priprato matyti šviesas ir sieti jas su automobiliu. Ypač tai galioja kai matomumas toks nelabai.
Sunku pasakyt, kodėl žmonės važinėja išjungę šviesas. O gal ir lengva - nes jiem trūksta varžtų galvoje. Dalis tų žmonių patologiškai šykštūs - taigi dega lemputės ir dar generatorius elektrą siurbia ir kurą eikvoja. Prispūskit padangas kiek priklauso ir sutapysit kuro tiek, kad su lempom nesudeginsit niekada. Dalis galvoja, kad "nu kam čia reikia, tiek metų nereikėjo ir dabar prisireikė - kas per fašistinis reikalavimas". Bet čia tik dieniniai belempiai.
Naktiniai tai kitas klausimas - visi jie arba girti, arba idijotai, arba apsipūtę kasekų ar prisikvėpavę išmetamų dujų.  Jei važiuoji mašina ir net nepastebi, kad tavo lempos išjungtos bent iš to, kad nešviečiai tavo prietaisai, teisės ir tu nesuderinami kaip ISIL teroristai ir lašiniai. Policija turėtų juos gaudyt kaip Igorioką su automatu.

Ir paskutinis dalykas, kuris neatskiriamas nuo Vilniaus yra dviratininkai.  Ponai dviratininkai - kai primenat mum, kad jūs irgi lygūs eismo dalyviai, patys irgi taip elkitės ir pasiskaitykit KET. Kai pamatai dviratininką, įvažinėjantį į žiedą tarp 2 ir 3 juostos, ryte, per kamščius ir paskui iš to žiedo išvažinėjantį, tu iškart supranti, kad esi Vilniuje. Jeigu dviratinkas prieš tave pralekia per perėja  - tu Vilniuje. Jei dviratininkų gauja mieste kelia kamščius - tu Vilniuje.

Visi kito vairavimo nesamonės - dažymasis ir telefonu kalbėjimas už vairo, važiavimas žiedu ratu dešine juosta - viskas sutinkama visoje Lietuvoje. Net ir stovėjimas žiede pildant deklaraciją dėl vieno sudaužyto posūkio irgi nėra vien vilniečių prerogatyva.

 Vairuokit Vilniuje kaip padorūs žmonės arba bent jau nedarykit tipinių nesaminių.


PAPRASTO ŽMOGAUS NUOMONĖ (bonus content)
Co tu jest napisane? Głupiec. Wilno wszystko pójdzie zgodnie z potrzebami. Przegrani rodak nie rozumieją ruchu. Kto dał ci prawo jazdy?

2 komentarai: