2020 m. kovo 25 d., trečiadienis

Kovydas


Jau galvojau, kad viskas - kažkaip praėjo noras rašinėti, gal dėl to, kad čia tokia nišinė atgyvenus platforma (reiktų daryt turbūt video livestrymus ir influencint, lyg tai būtų ką influencint).
Gal šiaip aprimo puolimo pavojus (nu jei niekas neužpuolė per pusė mėtų, ko gero neužpuls ir dar 2,5) ginkluotės ekspertai taktiniais treningais nuėjo į patreonus. Tiesa majoras Antanaitis pralinksmina su savo įžvalgom lryte ar delfyje ar kur jis ten rašo – parašė, kad karinė Toyota gaidys tai straipsnis pagyveno gal kokią valandą - turbūt sulaukė redaktorius iš Tokvilos/Mototojos skambučio, kad baigtų fintus jei nori babkės už reklamą.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „coronawirus meme“

Bet aišku nesusirinkom čia visi paplepėti apie gynybą nuo priešų. Dabar svarbu gintis nuo Kovydo (juokinga, kad yra vaikų su tokiu vardu, ateitį visi galvos kad tėvai per karantiną iš neturėjimo ką veikt padarė).

Tikiuosi, kad vis esat sveiki, sėdit namuose ir dirbat. Kadangi didžiausias darbo namuose eksperimentas vyksta šiuo metu, jam užsitęsus verks visi vystytojai su savo naujais ofisais kruvinom ašarom, nes visi sakys - kam mums tas ofisas - taigi galim iš namų dirbti ir visą dieną sėdėt nei apsirengę, nei nusiprausę. Kovydo žala ekonomikai bus nemaža, bet visiem bent pasimatys, kad internetas su VPN ne šiaip sau išrastas. 

Ką Kovydas parodė apie mūsų žemelė?

Valdžia - nu aš čia gal patyliu - ne politinis pas mane blogas. Patys matot, kad visiškai nieko gudro. Valdžia tik džiaugiasi patyliukais, kad Kovydas prasidėjo per politines agitacijas, machinacijas, galima dabar ramiai dirpti ir svarbu neprasileist baisiau nei italam. Nieko - mes per rinkimus irgi pabandysim neprasileist. 

Gerieji pavyzdžiai - jų daugybė. Žmonės stengiasi padėt vieni kitiem kiek įmanoma. Kažkas gal šiek tiek ir pasipiariant nori, nu bet nesvarbu - piarinkitės iki sprogimo, bet jei medikai gaus kažko trūkstamo - viskas atleistina. Apie gerus pavyzdžius pasiskaitysit feisbuke, čia ne bėda. 

Blogi pavyzdžiai - irgi belenkiek. 

Pradėkim nuo verslo - Gritė išlipo sausa iš balos, atsiminkit, kad nėra tokios tualetinio popieriaus krizės, kad būtų pateisinama pirkti Gritę. Naudokit samanas, voveres ar dar kažką - atsiminkit, kad tualetinis popierius - paskutinių  50 metų prabanga, o žmonės kakojo ir iki tol.... Ir išvis - matėt bent vieną parduotuvę kurioje nebūtų tualetinio popieriaus.

Norit pamatyti dar šlykštesnio verslo - nueikit į skelbiu lt ir įveskit dezinfekcinis skystis arba medicininės kaukės arba respiratoriai - ką pamatysit - taigi visko pilna. Kainos nuo 5 iki 20 kartų didesnės nei iki Kovydo. Kas įdomiausia - daug kur "išrašom faktūras". Įmonės užsiima banaliu profitierinimu - prekiauja kažkuo, ko žmonėm labai reikia užkeltom kainom, nes turi sukaupę vienaip ar kitaip. Amžinas verslas, bet tai jo nedaro geru - karų metu tokie prekeiviai kartais supdavosi kojom žemės nesiekdami. Nesiūlau čia imtis drastiškų priemonių, bet pažiūrėkit po kiek kaukės pigu.lt - paskui pagalvosit ateitį, ar verta iš jų pirkt. 
Ir pagalvokit, kuo tokie prekeiviai prekiaus jeigu tikrai bus blogai - antibiotikais, maistu. Reikiamais dalykais reikia apsirūpint iš anksto, o jei jau nepaeina - bent nekaupkit atsargų negudriam terminui ir neremkit be galo atmatų perpardavinėtojų - paskui tegu paspringsta begerdami dezinfekcinį spiritą. 

Dezinfekcinis spiritas - nu kiek žmonėm jo reikia - Vilniaus degtinė uždarė parduotuvę, nes nebeįmanoma. Supermamelės tempia po 20 l spirito ant karto. Ką jos su juo darys - turbūt iš tikro vaikus maudys ar dar kažką. Šiaip rankas plaut reikia. Spiritas kai jau nepavyksta geriau nieko sugalvot plius dezinfekuot paviršiam. Kasdien nudezinfekuot buto duris, laiptinės duris, pašto dežutes ir laiptinės jungiklius - išeiga kažkur apie 100 ml taip negailint (testavau).
Tai su litriniu buteliu galima gyvent savaitę mažiausiai ir tai čia darant viešąją paslaugą. Taip, kad dar ilgai kvepės visi pašaliai spiritu. 
Nepiktnaudžiaukit tuo spiritu - mačiau gyvai kaip žmonės juo veidą valėsi - veidui ne į naudą kad jį koviduotom rankom čiupini ir dar 80 laipsnių spiritu trini.
Jeigu nenorit permokėt už dezinfekciją - cash n cary ir kitose ko gero didmeninėse parduotuvėse yra bomžų mėgiamo burnos skalavimo skysčio 60 laipsniu stiprumo - puikiai tinka dezinfekcijai, ir ne toks bjaurus kaip spiritas. 

Kaukės irgi atskira litanija - visos kaži kada supirktos, bet ar kas jas nešioja? Dabar kai liepė galva iš teliko - pradės. Kiek laiko reikia kad sunešiot pvz 5 pakuotes po 100 kaukių sėdint karantino salygomis? Tas hordinimas atsisuko antru galu, kai trūkta tiem kam reikia, o kas prikaupė dabar bando užsidirbt. Toks piktinimasis skamba aišku gal komunistiškai ir visi brudai kaukių perekupai sakys "taigi čia biznis tik". Važiuokit gal jūs per sausrą vandenių prekiaut į kokią centrinę Afriką, toliau nuo akių. 

Grikiai ir kitos krupos. Visų pirma tai neskanūs tie grikiai, dėl manęs galit pirkt. Pagal tai, ko trūksta parduotuvėse tai karantino meniu bus grikiai su pigiausiu aliejum ir cukrum. Tai aišku dėl ko ir to tualetinio popieriaus tiek reikia. Spėju, kad smektos vaistinėse irgi nėra ta pačia proga. Galvokit kūrybingai - ne visas maistas yra grikiai ir lašiniai - daugybė visokių produktų, kurie puikiai laikosi, bet ir tų jum nereikia - be problemų galima visko gauti, reikia tik riboti slankiojimą po parduotuves - kelis kartus saugiau yra su geru planu pralėkt per parduotuve 1 kart per savaitę, negu maitintis kruopom ir vistiek eit kart per savaitę į parduotuvę, nes kažko pritrūksit taip ar taip. 

Linksmieji emigrantai tarp jų ir bedantis kelto turinys ir aktyvusis Biržų pilietis, kur padėjo Biržam atsigaut Kovydo žemėlapyje. Bet tai sunku buvo pasėdėt namie. Dabar čikenfaktoristai, norgės žuvininkai ir danų statybiorai gali kaltint tik patys vieni kitus. Pirmoji banga būt pasėdėjus namie - antra banga dabar nesėdėtų Verygos sanatorijose ir nereiktų peiliais badytis negavus šnapės, amfetamino, žolės ir dar ten visų kitų malonumų gyvenimo. Taip pat ir kitiem sugrįžusiems nereiktų ten trintis, nes kas iš ten išeis vistiek parsineš Kovydą namo. 

Vienu žodžiu nekažką, tai ką daryt. 

10 žingsnių planas:

1. Bandykit dirbt kažką, nes kitaip nulėks stogas nuo sėdėjimo namie. Kuo daugiau darbų bus padaroma šiuo metu tuo mažiau bus ragai parėjus darban. Kas dirbat darbe – saugokitės nes faktas kad darot kažką svarbaus.

2. Nesišlaistykit lauke be reikalo - kaukės gal ir gerai, bet nepadės iki galo. Laikykit pilną baką kuro, ir kai galit  - išvažiuokit iš miesto pasivaikščiot po laukus kur žmonių nėr. Po laukus, o ne pažintinius takus - nusiplausit tuos batus, nieko nenutiks. Soriukas, hipsteriai, visada sakiau, kad be mašinų suvargsit vieną kart - va jūm ir kartas. 

3. Plaukit rankas ir ne šiaip, o gerai aptrinkit, ypač visokius plaukuotus riešus. Ir vaikus priverskit. 

4. Jei turit dezinfektanto - negailėkit - bus biški juokinga, jei po mėnesio nuims karantiną, o jūs dar sėdėsit su 20 l spirito. 

5. Nepersistenkit su naujienų klausimų - atsiminkit, kad visi dabar pagrinde ne suką galvą ką daryt su virusu (scenarijai taip ar taip jau atidirbti), o bando išsukt savo skūras arba užsiimt gerą vietą ateities rinkimam.

6. Neremkit spekuliantų. Tiesiog neremkit. Taip ar taip jie potencialus Kovydo židinys su savo pirk parduok veikla. Ar tikrai tikit, kad tik kartą naudotas kaukes perkat?

7. Saugokit senelius ir bobutes, net jei jie patys ir nesisisaugo. Jei norit kažką nuvežt - palikit prie namų arba greit atiduokit ir maukit lauk. Bobutės ir seneliai – sėdėkit namie, nes kai taip tai galit pasėdėt, o dabar mat noras laukan. Geriau vien pavasarį prasėdėt nei kito nesulaukt.

8. Venkit žmonių, ypač nesigrūskit eilėse ir niekur. Ar nepalauksit? Jei matot, kad dėl kažko reiks stovėt eilėj - kažin ar to jum reikia. Galit gi kitur nuvažiuot (sakiau, hipsteriai, kad suvargsit be mašinų, nesvarbu, ką Šimašius sakė apie viešąjį transportą). Kokių vengti ypač - nu tai savaime aišku su treningiukais, kedukais ir kalbančiais su išsigalvotais anglizmais. 

9. Nepraraskit galvos  - viskas praeis. Praėjo ispaniškasis gripas laikais be interneto, antibiotikų, kvėpavimo aparatų ir viso kito. Ir kažkaip pasaulis nesugriuvo. Čia nieko panašaus taip ar taip nebus. 

10. Jeigu prasileisit Kovydą - darykit ką sako daktarai. Jie žino geriau, bent kol kas. 


PAPRASTO ŽMOGAUS NUOMONĖ – matėt video su marozais kelte – va tokia jų ir nuomonė.

2 komentarai:

 1. Sveiki, kokio skonio burnos skalavimo skystį rekomenduotumėt? žinoma, dezinfekcijos tikslais

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Oranžinio skonio. Kadangi pagamintas Belorusijoj, tai skonis arba Lukašenkos rūstybės, arba bulbinio šnapso. Bet kuriuo atveju - ne kažką.

   Panaikinti